Nowe Dynasy do druga odsłona projektu Studia Teatralnego Koło zatytułowanego MUZEUM SPOŁECZNE. Grupa niezależnych artystów teatralnych, kuratorów i animatorów kultury rezydująca w pofabrycznym kompleksie Soho Factory, poza produkcją spektakli teatralnych, specjalizuje się w artystycznej eksploracji nietypowych i opuszczonych przestrzeni miejskich. Początkiem myślenia o nowej funkcjonalności zapomnianych budynków był PROJEKT PRAGA rozgrywający się w dawnej fabryce PZO. Wydarzenie, produkowane przez Stowarzyszenie Artanimacje, składające się z cyklu mini projektów społeczno-artystycznych (m.in. recyklingowe Przetwory, dzecięce PZO-ty) otrzymało nagrodę publiczności w plebiscycie Gazety Wyborczej Co Jest Grane WDECHY 2008. Nieustającym partnerem i współinicjatorem działań stowarzyszeń Studio Teatralne Koło i Artanimacje na Pradze jest Soho Factory.
MUZEUM SPOŁECZNE stanowi kontynuację artystycznej i społecznej redefinicji warszawskiej Pragi. Pierwszą edycje poświęciliśmy opowieściom i wspomnieniom pracowników Polskich Zakładów Optycznych, mieszczących się od początku lat 20. w budynku przy ul. Grochowskiej. W drugiej odsłonie zajęliśmy się historią toru kolarskiego Orzeł. W ramach projektu powstaje film dokumentalny oparty na archiwalnych materiałach i spotkaniach z ludźmi związanymi z Orłem. Rozpoczęcie dyskusji wokół dawnej świetności klubu sportowego i toru kolarskiego zainicjowało zbiórkę pieniężną na budowę nowego welodromu prowadzoną za pośrednictwem serwisu POLAK POTRAFI.
Finał projektu NOWE DYNASY będzie miał formę imprezy rowerowej z kolarskimi konkurencjami, warsztatami, koncertem, premierą filmu, wystawą zdjęć, rowerowym przejazdem przez opuszczone obiekty sportowe i otwarciem mini welodromu.
PROGRAM IMPREZY:
11:00 przejazd po opuszczonych obiektach sportowych / start: Kafka ul. Oboźna 3, meta: Nowe Dynasy (ok 27 km, 3h jazdy)
(zapisy: https://docs.google.com/forms/d/1oGe1emWqFDUbHkyLZpa1QFmwqp-ovnsG7PI9Nocb45U/viewform
szczegóły: http://bit.ly/1D4PP0G)
11:00 uroczyste otwarcie mini welodromu / treningi / zapisy na zawody / goldsprinty / otwarty warsztat rowerowy
13:00 planowany start eliminacji
15:00 pokaz akrobacji rowerowych
17:00 start finałów zawodów na mini welodromie i goldsprintach
19:00 pokaz filmu dokumentalnego
20:00 koncert SzaZa / części rowerowe w roli instrumentów
21:00 wręczenie nagród
23:00 after party w Dwa Osiem
ZAWODY:
Eliminacje będą polegały na zrobieniu pojedynczo 8 okrążeń na czas. Finały oparte będą o system pucharowy (zwycięzca przechodzi do następnej rundy, przegrywający pojedynek odpada). 16-tu zawodników z najlepszymi czasami dostaje się do finałów. Na tym etapie rozgrywki toczyć się będą dwójkami. Zawodnicy jadą jednocześnie, a startują po dwóch stronach toru. Wygrywa ten, który dogoni przeciwnika.
ROWERY:
W zawodach mogą brać udział jedynie rowery z ostrym kołem oraz bez hamulców (to w końcu prawdziwy tor kolarski…tyle że mały). W razie ewentualnych pytań lub “problemów rowerowych” – na terenie imprezy będzie również warsztat.
SPONSORZY NAGRÓD: POC, Cinelli, GoPro, Dwa Osiem, Rychtarski, Blahol, Biker Studio, Velove
PODSUMOWANIE + SZCZEGÓŁY:
✓ ostre koło
✓ obowiązkowy kask
✓ wiek zawodnika: min. 14 lat – osoby niepełnoletnie powinny stawić się w biurze zawodów ze zgodą rodzica lub prawnego opiekuna
✓ brak wpisowego
✓ dobra zabawa!
Naszym zamiarem jest ożywienie miejsca zapomnianego, połączenie historii i współczesnej bardzo dynamicznie rozwijającej się kultury rowerowej.
Organizator: Studio Teatralne Koło
Współorganizatorzy: Dwa Osiem, Zmiana Organizacji Ruchu
Partnerzy: Studio Robot, Stowarzyszenie Artanimacje, Soho Factory, Żwanola, Plan B, Blahol, Cech, Euro-House Development, Polski Związek Kolarski, Good4Frame S.C., Poland Bike, BantProfi, Akademia Copernicus, Dizzy Dizzy Studio, Dobry Plan, Poc, Biker Studio, Go Pro, Cinelli, Coral EGL Poland, Warszawskie Towarzystwo Cyklistów, Legia Masters, Miuki.
Projekt współfinansowany ze środków Miasta St. Warszawa